Altın İğnelerle Gelen Güzellik…

Güzelleşmek gençleşmek için teknolojinin son harikalarından biri, altın iğneli fraksiyonel radyofrekans….Daha önce Lazerler, dermaroller veya dermastamp’ler, dermapenler vasıtasıyla yapılan fraksiyonel uygulamalarda iyileşme sürecini kısaltan, kullanımı ve ağrısı sızısı olmayan, kabuklanma ve kızarıklık yapmayan ,tolerabilitesi kolay olan, sonuçları açısından lazerler kadar etkili olabilen ve fiyat olarak ta lazerlerden daha avantajlı olan bu yöntem bundan sonra adından çok bahsettirecek…

Uygulamada kullanılan fraksiyonel mikroiğneler, cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatırlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçerler ve lifting, ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisini mümkün kılarlar.

3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamınında aynı termal etkiyi yaratan Fraksiyonel Mikroiğneler radyofrekansla  bu bölgede kontrollü hasar oluşturarak kollajen liflerini uyarırlar. Tamamen doğal bir yenilenme,toparlanma ve sıkılaşma etkisi süratle fark edilir.

En çok tercih edildiği  endikasyonların başında yüzde elastikiyet kaybı, kırışıklıklar gelir, ortalama ayda bir 3 seans yapılan bu uygulama iyi bir anti-aging etki meydana getirir ve bu etki ortalama 2 yıl kadar devam eder.

Bunun haricinde  yara izi tedavileri( Akne izleri, normal izler, keloid ), genişlemiş gözenek tedavisi, pigmente lezyon ve leke tedavisi, yüz telenjiektazileri tedavisi, Alopesi (Saç dökülmesi tedavisi) gibi uygulamalarda beraberinde kullanılan mezoterapik karışımlarla mümkün olmaktadır.

Uygulamada  yan etki oluşmaması, tüm yaş gruplarına uygulanabilmesi ,morarma, kanama oluşmaması, kabuklanma yapmaması, uygulamadan sonra işe geri dönülebilmesi, geri dönüşümlü yüz şekillendirme imkanı sunması önemli artılarıdır.

Cihazda 0,1 mm’lik ayarlanabilir derinlik artırabilme (0,5 mm-3,5 mm), minimum ağrı-şoksuz iğne teknolojisi, RF titreşim süresini kontrol ederek ağrıyı minimalize edebilme, kuru cilt geçirgenliği için olası en yüksek enerji aralığı olan 2 MHz kullanımı, pürüzlü cildi ve cilt üzerindeki etkileri minimalize eden ileri teknoloji ucu, kısa uygulama süresi, kısa iyileşme süresi, uygulama sonrası hiçbir özel bakım gerektirmemeside yine altın iğneli fraksiyonel radyofrekansı tercih etmemizin diğer sebepleri olarak sıralanabilir.

Sağlıkla güzelliğin birlikteliği dileklerimle..