Baby FaceBeauty

Baby Face Beauty

Baby face beauty, 1927nm ebatlarında dalga boyu bulunan ve Thulium teknikli lazer ışınlarının kullanıldığı bir cilt yenileme tekniğinin genel adıdır. Lazer ışınlarının kullanıldığı bu teknik ile ciltte yeni ve daha genç bir görünüm elde edilir. Lazer ışını deri ile etkileşime girer ve deride sayısız mikro ebatta delik açar. Bu delik gözeneklerden giren ışınlar cildin en altına nüfuz ederek gençleştirici etki yaratır. Cildin en üst katmanına kadar gelen lazer tedavisi bittiğinde cilt yepyeni bir görünüme kavuşur.

Lazer ışınları ile mikro gözeneklerden cilde verilen ampullerin içeriğinde; C ve A vitaminleri, Tranexamicacid, kök hücre içerikli ve nano partikül destekli Lasemd, Resveratrol gibi ciltte eksikliği görülen vitamin ve içerikler bulunur. Bu içeriklerin hangilerinin uygulanacağı, hastalara yapılacak analiz aşamasında belirlenir. Cilde yapılan bu uygulama ile hem cilt lazerin faydasını görür, hem de ampullerin içeriklerinden faydalanır.

Baby Face Beauty 1927nm Thulium Lazer teknolojisine sahip leke tedavisi ve cilt yenileme alanlarında kullanılan , FDA onaylı lazer cihazıdır.  Bu tedavide deride 100 mikron çapında mikro kanallar açılmakta  ve hekimin kişinin sorununa göre seçtiği nano partiküküllü özel ürünler cilde yedirilmektedir. Lazerin cildi yenileme etkisi  ile birlikte, kullanılan ürünlerin antioksidan ve antiaging özelliği, parlama ve canlanmaya yardımcı olur.

En  yaygın kullanım alanları;

– Leke tedavisi

– Cilt gençleştirme

– Gözenek sıkılaştırma

– Antiaging

– Skar tedavisi

Kişinin cildindeki soruna bağlı olarak 2 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulanabilir. Tam olarak kaç seans uygulanması gerektiğini hekim, muayenenin ardından belirler. Her cilt tipine uygulanabilen Baby Face Beauty, uygulama süresi ortalama 7-10 dakıka olup, anestezi gerektirmeyen bir uygulama olduğundan hasta işlem sırasında herhangi bir ağrı, sızı hissetmez. Uygulama sonrası, kısa süreli( geçici) kızarıklık olduğundan kişi sosyal hayatına anında dönebilir.