Doublo, Ameliyatsız cilt germe….

Doublo,  Ameliyatsız cilt germe….

İster istemez yaşlanıyoruz, yaşlanmasak bile kırışıyor sarkıyoruz, cildimiz elastikiyetini bi şekilde kaybediyor. Eskiden sonuna kadar beklenir parası olanlar ameliyat olurlar, diğerleri de kaderlerine razı olurlardı. Son yıllarda gelişen teknoloji hem parası olanları ameliyatlardan kurtardı hemde durumu müsait olmayanlara bir tedavi şansı sundu. Evet kırışıklık ve sarkmaların  cerrahisiz tedavisi artık mümkün. Non invaziv ameliyatsız tedavilerde son birkaç yıldır en moda cihazların başında HIFU yani fokuslu ultrason cihazlarından olan Doublo gelmektedir. Doublo HIFU, acısız, ağrısız, tek seansta ameliyatsız cilt germe ,yenileme sağlar, sarkmaları ortadan kaldırır .

Doublo’da kullanılan Ultrasound dalgaları  diğer teknolojilere göre anında görülebilen  sonuçlarıyla  ve daha uzun süreli etkiye sahip oluşlarıyla herkesin ilgisini çekmiştir.

Doublo, ses dalgaları ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Doublo terapi yönteminde ,odaklanmış yüksek yoğunluktaki ses dalgalarıyla cildin üst tabakasında herhangi bir hasar yaratmadan alt tabakalara akustik bir enerji gönderilir. Oluşan termal etki ile alt tabakalar 60-65 c’ ye kadar ısıtılarak  cildin sıkılaşması ve gerginleşmesini sağlayan kollajenin yapımı uyanılır.

Ameliyatsız cilt germe Doublo terapi ile cerrahiye en yakın sonuçlar elde edilir.  40-60 yaş aralığı en ideal faydalanma yaşlarıdır. En iyi sonuçlar hafif ve orta dereceli yüz sarkması ve kırışıklıklarda elde edilir. Doublo terapi’nin klasik yüz germe ameliyatından  farkları ; hastane yok,  anestezi yok, yatmak yok ,cerrahi olmadığı için yan etki yok, tek  seans , işlem sonrası herhangi bir iz yok, ağrısız, güvenilir ve uzun süreli sonuçlar elde edilmesidir.

 

Yağlarda özllikle gıdı bölgesi gibi etkili olduğunu da ayrıca belirtmek gerek.  Uygulama yapılan bölgedeki sarkma ve kırışıklıklar % 25 oranında seanstan hemen sonra azalır. Sıkılaşma, parlaklık ve göz kapağındaki kalkma (lifting etkisi) anında gözlemlenir. Tam etki ise 3 ayda gözlenir.

Tedavinin etkinliği ortalama 1.5 -2 yıldır. Doublo Terapi; yüz  ovalinin  şekillendirilmesinde,  göz kapağı ve kaş seviyesi düşüklüğünde, göz altı torbalanmalarında , göz çevresi kırışıklarında, çene kontürünün belirginleşmesinde, boyun kırışıklığı ve gevşekliğinin giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir. Her mevsim uygulanabilir. İş gücü kaybı gibi bir durum söz konusu değildir. Ameliyatlar göz önüne alındığında böyle bir yöntemle cilt ve vücut germe oldukça konforlu ve ucuz bir yöntemdir.