Dövmelerden, kalıcı makyajdan kurtulmak artık Pikosaniye!

Pikosaniye… acaba ne kadar kısa bir süre diye düşünürken bile yüzlerce atış yapmış oluyorsunuz, çünkü pikosaniye,  saniyenin trilyonda biri demek, evet bu kadar kısa sürelerde lazer atımıyla neler yapılabilir? Dünyada ilk defa bu süredeki atımı 2 dalga boyunda bir araya getiren teknoloji ile daha önce zorlandığımız renkler başta olmak üzere dövmelerden, kalıcı makyajdan kurtulmak artık pikosaniye….

Teknolojinin baş döndürücü ilerlemesi sayesinde süre olarak artık saniyeler bile uzun gelmeye başladı… Uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmaları sonucu dünyanın ilk pikosaniye Alexandrite lazeri 2 yıl önce Amerika’da kullanılmaya başlandı. Lazer teknolojisindeki bu eşsiz yenilik, çift dalga boyunda lazer enerjisini saniyenin trilyonda biri kadar kısa atımlarla cilde iletir. Patentli PressureWave teknolojisinin fotomekanik etkisi ile   çevre dokuya zarar vermeden boya pigmentini vücuttan kolayca atılacak şekilde parçalar.

Bundan önceki lazerlerde dövme  silmedeki en büyük problemler  pigmentlerin yeterince küçük parçalara ayrılamaması, lazerlerin her rengi görmemesi ve farklı lazerler kullanmak zorunda kalmaktı.

Şimdi tek bir lazerle ve  pikosaniyede yapılan bu atımlarla pigmentler çok daha fazla parçalanarak, tabiri caizse toz haline getirilerek vücuttan daha kolay atılır.  Çift dalga boyuna sahip (755 nm + 532 nm) PicoSure, altın standartdaki bu iki dalga boyu ile tüm renklerdeki dövmeleri “özellikle kırmızı, turuncu ve sarı” ve hatta daha önce işlem görmüş ancak sonuç alınamamış inatçı dövmeleri daha az seansta temizler. Son zamanlarda bir hayli yaygınlaşan kalıcı makyaj da PicoSure ile temizlenebilmektedir.

Dövme silmede bu kadar başarılı olan cihazla tabiki doğal dövmelerimiz olan lekelerden de kurtulmak mümkün, bu cihaz için geliştirilmiş patentli Focus Lens Array başlığı ile ciltteki tüm istenmeyen lekelerin tedavisinde güvenle kullanılır. Özellikle  tüm hekimlerin tedavi etmekte zorlandıkları Melazma tedavisindeki başarılı sonuçları PicoSure ‘u ’’Geleceğin Teknolojisi’’ olarak görmemizi sağlamaktadır.

Tüm renklerdeki  dövmelerin silinmesinin yanısıra  Melazma, Güneş Lekeleri, Yaşlılık Lekeleri, Akne İzleri, Seboreik Keratoz, Ota Nevus, Kırışıklık Tedavisi ve Cilt Gençleştirme gibi birçok uygulamayı tek bir cihazla yapabilmek tüm dermatolog, plastik cerrah ve medikal estetik hekimlerinin cihaza ilgisini arttıracaktır.