El Dolgusu

Vücudumuzda yaşlanma ile birlikte deri kalitesinde azalma, deri altı bağ dokusunda gevşeme ve yağ dokusunda erime ile birlikte en sık gördüğümüz belirtilerden biride ellerdeki lekelenmeler, kırışıklıklardır. Bunda çevre şartlarının, genetiğin ve ellerimizi kötü kullanmanın da olumsuz yanlarını gözardı etmemek lazım.

Eller yaşımızı en çok  gösteren ve en çok yıpranan ve yüzden sonra en çok göz önünde olan parçamızdır. Cildin incelmesi ile damarlar daha çok görünür hal alırken, kırışıklıklar artar cilt kurur ve lekelenmeler göze çarpar.

EL GENÇLEŞTİRMEDE NELER YAPILABİLİR

Ellerdeki gençleştirme için en çok tercih edilen çapraz bağlı Hyalüronik asit dolguları ve Kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgulardır, bunlar hacim sağlarlar deriyi daha kalın ve canlı gösterirler, ayrıca serbest hyalüronik asit vitamin mineral katkılı ürünlerle de el cildini canlandırmak nemlendirmek mümkündür. Bunların yanısıra lekeler için Lazer işlemleri , radyofrekans, mezoterapi ve kimyasal peelingler yapılabilir. Rejuvenasyon maksatlı olarak PRP de uygulanan işlemlerdendir.

EL DOLGUSU NASIL YAPILIR

El dolgusu kanül denilen ucu künt uzun iğneler ile yapılır, ağrısı yok denecek kadar azdır ve 10 dakikalık bir işlemdir, sonrasında dikkat edilmesi gereken bir işlem değildir, ortalama kullanılan ürüne göre 1,5-2 yıl kadar kalıcıdır.