Fibrocell

Fibroblast, kollajen üreten hücrenin adıdır, Kök hücre tedavisinde  amaç fibroblasttan zengin materyeli kişinin ihtiyaç duyulan bölgelerine ulaştırmak ve yapılandırmasını sağlamaktır.

Bu işlem için  kulaklar ya da kolunuzun iç arka tarafında bulunan yağ dokuları tercih edilir. Biyopsi, steril koşullarda yapılmalı ve laboratuvar da soğuk zincirin ilkelerine uygun olarak hastaya doğrudan, transfer edilmelidir. Laboratuarda çoğaltılarak  soğuk zincirin ilkelerine uyarak bu küçük yağ dokusunda ki fibroblastlar alıcıya geri aktarılır. Fibroblast gerekli görülen alanlara  doktor tarafından   enjekte edilir. Her seans arasında 3 haftalık dönemlerde, 3 seans uygulanarak, prosedür tamamlanır.

Fibroblast hücre tedavisi, yara ve yanıklarda,saç dökülmesi ve önlenmesinde, yara izlerinde ,cilt çukurlarını düzeltmede, özellikle yüz kırışıklıkları ve yüz yenilenmesinde, dudakları şekillenmesinde  kıullanılır. Fibrocell güvenilirdir çünkü hastaların kendi dokusu ile hazırlanır. Hiçbir alerjik  riski yoktur. Hasta fibroblast uygulandıktan yaklaşık 1 ay sonra etkisini görür. Bu etki 1 yıllık dönemde artmaya devam eder. Gerçekleştirilen tedavi, 5 yıl boyunca etkisini korumaya devam eder.