Fotobiyodinamik Terapi

Fotobiyodinamik terapi cilde fotosensitizan yani ışığa duyarlı ürünler (Skin Ox) ve diod ışığın kombine edildiği tedavi şeklidir. Tedavi edici ve onarıcı çeşitli içerikte Skin Ox ürünleri diod ışıkla aktive olarak cildin kendini yenilemesine ve onarmasına yardımcı olur. Işığa duyarlı  ürünler ‘Fotobiyodinamik Tedavi’ye özel geliştirilen 5-ALA, Collidal Gold, Colloidal Silver gibi spesifik foto aktivitörlerdir. Seçilen tedaviye bağlı olarak yenilenme ya da onarım sağlarlar.
Fotoage’de 4 çeşit ışık kullanılır, KIRMIZI ışık  rejuvenasyonda ve kırışıklıkta, MAVİ ışık aknede, SARI ışık kırmızı yüz, Rozasea’de ve YEŞİL ışık Melazma ve lekelerde kullanılır. Uygulama 18 yaşından itibaren herkese uygulanabilir, yüzünde açık yarası, bulaşıcı cilt hastalığı olmayan, ışığa duyarlılığı olmayan herkes kullanabilir. Fotoage tedavi öncesinde dikkat edilecek önemli bir şey yoktur, tedavi aralıklarında özellikle önerilmişse şikayete uygun kremlerin kullanılması ve mutlak surette güneş koruyucu gerekir. Ortalama haftada bir 4 seans yeterli olmakla birlikte 6-8 seansa kadar şikayetlerin durumuna göre tedavi uzatılabilir.
Tedavi bittikten sonra sonuçlar hastanın yaşam tarzı, alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına bağlı olarak 1  yıl arası kalıcılık gösterir. Fotoage diğer cilt tedavileriyle ve kozmetik uygulamalarla (botoks, dolgu gibi) güvenle kombine edilebilir.