Kimyasal Peeling

Çeşitli kaynaklardan, bitki ve meyvalardan elde edilen Alfa ve Beta hidroksi asitler, laktik, mandelik, salisilik asit gibi asitlerle yapılan n yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş cildin üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak daha sağlıklı ve canlı tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir. Peeling uygulaması sonrasında cilt yüzeyi taze ve berrak bir görünüm alır. Matlığın giderilmesi ile canlı parlak bir ifade oluşur. Akne izleri azalır, tıkalı gözenekler açılarak cilt nefes alır ve yenilenir. İnce çizgiler azalırken dolgun bir görüntü oluşur.

Kimyasal peelingle gözaltı ve ağız çevresindeki çizgileri, güneş ışınlarının zararlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu kırışıklıkları, yara ve sivilce izlerini güneş ve yaşlılık lekeleri, çiller, doğum kontrol ilaçlarının neden olduğu lekeleri tedavi edilebilir.

Tedaviden yanıt alabilmek için 2-4 haftalık aralar ile 6-8 seans, cildin kazandığı tazeliği korumasını sağlamak için ise her 2 ayda bir uygulamanın tekrarlanması önerilir. Yüzeysel peelinglerde 3-5 gün süresince ciltte kızarıklık oluşabilir. Peelingten sonra oluşabilen kabuklar soyulmamalıdır. Hekim tarafından önerilen nemlendirici ve koruyucu preparatlar kullanılmalıdır. Güneşten korunmalıdır.

 

 

PUMPKIN PEEL

Balkabağı peeling, doğal balkabağı ekstresi ile hazırlanan bu peeling derinin üstündeki ölü tabakaları alır, derideki kızarıklık, hassasiyet ve kuruluğu yok eder. Üzerine hazırlanıp sürülen aktif C vitamini ile de antioksidan, antiaging etki sağlar. Her cilt tipine uygulanarak cildin neminin ve parlaklığının artmasını sağlar.