Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr)

Plazma enerjisi ile çalışan ameliyatsız  non invaziv işlemlerde kullandığımız bir cihazdır. Plexr maddenin 4. Hali olan Plazma enerjisi ile çalışır, en önemli özelliği istenmeyen dokuları buharlaştırırken çevre dokulara zarar vermemesi ve kısa iyileşme sürelerine sahip olmasıdır. Özellikle göz kapağı sarma kırışıklık ve torbalanmalarında ameliyat olmak istemeyen anestezi istemeyen, yan etki risklerinden korkanlar için ideal bir seçenek olan plexr ile birçok deri hastalığında tedavi mümkündür.

İşlemler lokal anestezi ile başlar, yaklaşık 30 dk sonra Plexr  Plasma enerjisi ile oluşan yıldırım yada kıvılcım ile istenmeyen dokular “süblime edilir” (buharlaştırılır). Komplikasyon, kanama, enfeksiyon gözlenmez, özellikle göz kapağında   1-2 gün  ödem olabilir..

Plexr; en çok  Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde kullanılır, uygun vakalarda göz kapağı ameliyatı kadar 2-3 yıl kadar kalıcıdır. Ayrıca üst dudaktaki sigara çizgilerinden yüzdeki statik kırışıklıklara, akne tedavisinden akne izlerine ve skarlara, güneş ve hamilelik lekelerinden fibrom, ben, siğil keloid tedavilerine kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Tüm işlemlerde bir hafta gibi kısa  bir sürede iyileşme gözlenir, şikayetin durumuna göre farklı seans sayılarına ihtiyaç gösterebilir.