PLEXR.. Kırışıklılık Tedavisi

Plexr yani plazma enerjisi… Maddenin 4. Hali olan plazma enerjisini kullanarak cilt lezyonlarını tedavi edebilir, estetik sorunlarımıza çare bulabiliriz. Plazma enerjisi çevre dokulara zarar vermediği için özellikle son yıllarda kendinden söz ettirmeye başlamıştır.

Yüzümüzde özellikle kaz ayakları, kaş ortası, alın kulak önü ve dudaklarda barkod çizgileri dediğimiz ince kırışıklıklar Plexr’ dan önce botox, dolgu örümcek ağı gibi yöntemler ve fraksiyonel lazerler ile tedavi edilmeye çalışılmıştı. Sonuçta tek başlarına tam manasıyla bir çözüm oluşturamasalarda  yine de alternatifsizlerdi. Ancak Plexr son 8 yılda hem avrupada hemde son 1.5 yıldır ülkemizde ince kırışıklıklarda çok iyi sonuçları ile kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Neredeyse tek seansta elde edilen sonuçlar diğer yöntemlerle kombine edildiğinde ise sonuçlar  hem daha uzun süre gitmekte hemde daha mükemmel görünmektedir.

Plexr ile kırışıklık tedavisi lokal anestezik kremlerle yapılabilmekte, iş ve güç kaybı meydana getirmemektedir, yaklaşık 7 günde dökülen kabuklardan sonra ortaya çıkan pembemsi yeni deri ultravioleden  likid fondötenli bir koruyucu ile korunursa 1 ay gibi bir sürede çok iyi bir iyileşme gözlenmektedir.

Rakiplerine oranla  Plexr’in yan etki profilinin çok düşük olması nedeniyle yakın bir zamanda daha da popüler bir uygulama olarak adını sıkça duyacağız. Görebileceğimiz en sıkıcı yan etkisi UV den iyi korunmazsa oluşan lekedir. Post inflamatuar pigmentasyon dediğimiz bu tabloda tedavi edilmezse bile 6-8 ay gibi bir sürede geçmektedir.

Lazerlerle kıyaslandığında sonuçları açısından oldukça tatmin edici olan Plexr kırışıklık tedavisi  maliyet olarak ta lazerlerin çok altında yer almaktadır. Dudakta barkod çizgileri, kulak önü kırışıklıkları 750 TL gibi bir rakama tedavi edilebilmektedir. Sonuçlar kırışıklık olan bölgenin kullanılmasına bağlı olarak 1-2 yıl gidebilmektedir.