X-WAVE

X-WAVE

Şok dalga ya da X-Wave tedavisi özellikle vücutta şekillendirme yapan, düzensiz  bölgesel fazlalıkları azaltan, selülit  ve ameliyatsız popo dikleştirme yapan bir tedavi yöntemidir.

Şok dalga tedavisinin etki mekanizmasının temelinde basınç ve ses dalgaları yer almaktadır. Bu tedavide kullandığımız başlık içerisinde kurşun bir blok vardır. Bu kurşun blok hastanın şikayetinin düzeyi ve tipine göre ayarlanır. Temelde yaptığı başlık üzerinde basınç sağlamak, bu yolla da mevcut olan yağ hücreleri ile bağ dokusunu düzene sokmaktır. Basınçla beraber ses dalgaları da tedavinin etkili olmasına destek olmaktadır. Selülit tedavisinde, sıkılaşma tedavisinde, popo dikleştirmede, vücut şekillendirmede kullanılır. Kollar, karın bölgesine, bacaklara, kalçaya uygulanabilir.

Şok dalga tedavsinde kullanılan basınç ve ses dalgaları, özellikle kümeler halinde toplanan yağ hücrelerinin dağılmasını sağlamaktadır. Dağılan yağ hücreleri orantılı bir şekilde dizilirler, gereğinden fazla olan ve hacim olarak küçülmüş olan hücreler ise lenf dolaşımı ile atılabilirler. Ayrıca bağ dokusunda sıkılaşma sağlar. Bu sayede daha düzenli, daha sıkı bir doku oluşur.

Haftada 2 ortalama 6 seans yapılmaktadır, kişinin bol su tüketmesi yediklerine dikkat etmesi, hafif spor yapması uygundur.